Сайт директора НВК №3 м.Кам'янське

Субота, 04.05.2024, 23:12

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Охорона життя і здоро'я » Охорона

Як зберегти здоров'я школярів

Медичні та соціологічні дослідження встановили, що здоров'я людини визначається трьома групами факторів:

- Спадковість ;

- Спосіб життя;

- Умови життя (тобто якість життя).

Формування образу життя людини починається з моменту народження і триває все життя, але основи його закладаються в період дитинства і юнацтва. Зміни, переробка окремих елементів, що склалися в період дозрівання, в зрілому віці відбуваються з великими труднощами. Тому , важливо в шкільні роки виховувати у дитини такий спосіб життя, такий тип поведінки людини в життєвій ситуації, який сприяв би збереженню і зміцненню здоров'я в усі періоди життя.

Система оздоровчої роботи безпосередньо в школі включає три компоненти:

- Педагогічний;

- Психологічний;

- Медичний .

Медичний компонент - це цілий комплекс гігієнічних заходів, спрямованих на профілактику захворюваності у дітей. Це і світловий, і повітряний режим, режим дня, харчування, рухова активність, імунопрофілактика і т.д.

Деяких з них, а також факторів, що заважають їх здійснювати, я хочу сьогодні торкнутися.

Найбільш агресивними факторами , які впливають на формування здоров'я школярів, є наступні:

а) підвищений обсяг навчальних і позанавчальних навантажень, комп'ютеризація, відсутність режиму дня і, як наслідок, дефіцит часу для засвоєння інформації.

Все це є психотравмуючими факторами для школярів, що в поєднанні з низькою тривалістю сну і прогулянок , фізичної активності, - надає стресорнийвплив на організм, що розвивається.

б) недостатнє гігієнічне навчання і виховання дітей з формування ЗСЖ (тобто свідоме ( усвідомлене ) і відповідальне ставлення до свого здоров'я ) .

в) істотним чинником, що погіршує здоров'я школярів, є низька рухова активність. Дефіцит рухової активності в молодших класах становить 35-40 % ( діти ще відвідують різні секції  танці, найчастіше їх водять батьки). У старших класах у більшості випадків діти надані самі собі, тобто неорганізоване проведення часу - дефіцит рухової активності складає вже 75 -85 %. Уроки фізичного виховання лише в малому ступені компенсують дефіцит рухів. Цього явно недостатньо для профілактики відхилень у стані здоров'я.

Нагадаю , що :

Рухова активність, загартовування - комплекс методів підвищення стійкості (переносимості) організму до дії фізичних факторів зовнішнього середовища шляхом тренування.

В результаті рухової активності, а також загартовування, організм безболісно переносить такі дози фізичного чинника, такі перепади, які у незагартована людей викликають хворобу. Однак ефект від рухової активності та загартовування більш різноманітний, ніж тільки підвищення стійкості організму до якого-небудь фактору, так як в адаптаційні механізми, в процесі тренувань, рефлекторно включаються всі основні системи життєзабезпечення , що веде до підвищення їх функціональних резервів, тобто :

- Робить людину сильнішою і фізично і духовно;

- Підвищує енергію;

- Розвиває гнучкість;

- Уповільнює старіння;

- Підвищує імунітет;

- Допомагає контролювати вагу тіла;

- Зміцнює кістки;

- Знімає стреси;

- Надає впевненість у собі .

Режим дня - також є важливою умовою для збереження здоров'я, нормального росту і розвитку. Коли дитина входить у режим дня у батьків , педагогів знімається половина проблем , пов'язаних з його поведінкою. Така дитина рідше конфліктує з вчителями та батьками, стає вольовим і дисциплінованим . 
Категорія: Охорона | Додав: lnagay (15.11.2013)
Переглядів: 503 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Меню сайту

Сайт НВК №3

 сайт НВК №3

Форма входу

Категорії розділу

Охорона [11]

Важливі сайти

Банер

Банер

Банер

Банер

Банер

Банер
Дніпропетровщина. Наш успіх - успіх України!
Петриківський розпис
Управління освіти і науки
Дніпродзержинської
міської ради

Цей день в історії

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Державні установи

Робота

SEO sprint - Всё для максимальной раскрутки!