Сайт директора НВК №3 м.Кам'янське

Субота, 18.05.2024, 23:45

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Мої статті

Стратегічні напрями розвитку освіти
Компетентний учитель – запорука реалізації компетентнісного підходу до сучасного освітнього процесу
Розвитку національної системи освіти повинна формуватися адекватно сучасним інтеграційним і глобалізаційним процесам, вимогам переходу до постіндустріальної цивілізації, що забезпечить стійкий рух та розвиток України в першій чверті XXI століття, інтегрування національної системи освіти в європейський і світовий освітній простір.
Стратегічними напрямами державної політики у сфері освіти повинні стати:
· реформування системи освіти, в основу якої покладатиметься принцип пріоритетності людини;
· оновлення згідно з вимогами часу нормативної бази системи освіти;
· модернізація структури, змісту та організації освіти на засадах компетентнісного підходу.
Україна сьогодення послідовно продовжує рух у напрямку становлення нової системи освіти, орієнтованої на входження в світовий освітній простір. Іде зміна освітньої парадигми:
· пропонується інший зміст;
· інші підходи, інше право;
· інші відносини, інша поведінка;
· інший педагогічний менталітет.
З  середини  ХХ  століття  визначились  два  фактори,  які  ніяк  не  вписувалися  в існуючу освітню систему: школа катастрофічно почала відставати від темпів розвитку знань, вона стала масовою (вчитель змушений вчити  і тих. хто бажає вчитися, і тих, хто зовсім не прагне до знань).
Особливо гостро проблема якості освіти визначилася  із введенням в дію Державних Стандартів освіти. Одним із шляхів вирішення зазначених вище проблем і став компетентнісний підхід в освіті.
Саме поняття «компетентність» виникло в США в процесі вивчення досвіду роботи видатних вчителів, таким чином теорія компетентісної освіти заснована на досвіді, є результатом кращого досвіду.
Серед російських педагогів проблемою компетентності займались: М.Н.Скаткін, І.Я.Лернер, В.В.Краєвський,  Г.П.Щедровицький, В.В.Давидов.  На Україні це питання досліджується В.Д.Федоровим, М.Л.Коломинським, О.М.Шияном, К.Б.Віаніс-Трофименко, Г.В.Лісовенко та іншими дослідниками.
Ситуацію, яка існує сьогодні в освіті, можна вважати кризовою, оскільки теорія та практика освіти знаходяться  на зламі між розумінням освіти «як передачі досвіду» та процесом «вирощування особистості».
В світовій освітній практиці поняття «компетеність» виступає в якості центрального, ключового поняття і означає «стандарт на виході».
         Існує  п’ять шляхів оновлення школи:
· розвиток власного  досвіду;
· запозичення чужого досвіду;
· використання наукових розробок;
· шлях проб та помилок;
· експеримент.
На жаль, орієнтація на ключові компетентності не використовується при побудові типових навчальних програм, освітніх стандартів, оцінювальних процедур. Ось чому для реалізації компетентісного підходу нам потрібна опора на міжнародний досвід з урахуванням необхідності адаптації до вітчизняних реалій.
 З переходом до нового напрямку соціального розвитку освітні перетворення примушують зрозуміти  необхідність підвищення «професійної компетентності», фахового рівня вчителя як важливої передумови оновлення шкільної справи, виділення в ній професійно і соціально значущих особистісних характеристик педагога сучасної школи.
Більшість науковців серед ключових позицій  професійної компетентності вчителів виводять на перше місце саме продуктивну компетентність та розглядають її  не лише як вміння працювати, а насамперед як здатність до створення власного продукту, прийняття певних рішень, несення відповідальності за них.
                                                                                                                                                           Директор НВК №3
Л.Нагай
Категорія: Мої статті | Додав: lnagay (09.11.2013)
Переглядів: 859 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Меню сайту

Сайт НВК №3

 сайт НВК №3

Форма входу

Важливі сайти

Банер

Банер

Банер

Банер

Банер

Банер
Дніпропетровщина. Наш успіх - успіх України!
Петриківський розпис
Управління освіти і науки
Дніпродзержинської
міської ради

Цей день в історії

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Державні установи

Робота

SEO sprint - Всё для максимальной раскрутки!